GÜNCEL

GüncelYÜRÜYÜŞLERE BAŞLARKEN .. 
Parkur hakkında yeterli malzeme rota hakkında yürüyüş öncesi bilgiye sahip olmanız gerekir.
Katılımcı, ilgili kişilerle irtibata geçerek o hafta yürünecek rota hakkında ön bilgiyi almalıdır.
 
Yürüyüşlerde Giyim Üst bölüm iç, orta ve dış katman giysilerden oluşur. Bu katmanlar gerektiğinde kolaylıkla çıkarılır ve giyilebilir. Yürüyüş sırasında terleme ile oluşacak ıslanmayı engellemek için iç veya orta katman giysiler ile yürüyüş yaparız. İç katman kolay kuruyan genellikle sentetik malzemelerdir. Özellikle kış mevsiminde pamuklu giysi tercih edilmez!. Son katman, rüzgar ve yağmur geçirmeyen ve uzun süreli duraklamalarda veya gerektiği zamanlarda vücudun soğumasını engellemek için giyilir. Alt bölümde kış için rüzgar geçirmeyen polar, diğer mevsimlerde çabuk kuruyan yürüyüş pantolonları kullanılır.
 
Yürüyüş Ayakkabısı : Kış ve yaz yürüyüşleri için farklıdır. Bileği saran, orta sert veya sert tabanlı yürüyüş botları engebeli arazide yürüyüşünüzü kolaylaştıracaktır. Yürüyüş ayakkabısı alırken size tavsiye edilecek ilk nokta, ayak numaranızdan 1 veya 1.5 numara daha büyük bir bot almanız olacaktır. Kış yürüyüşleri için su geçirmeyen bir katmana sahip botları tercih etmelisiniz.
Mevsime göre ince veya kalın ayağınızı fazla terletmeyen yürüyüş çorapları kullanabilirsiniz.
 Neredeyse bütün bir yürüyüş sezonu içinde ; minumum 1,5 l su, karbonhidratlı besinler (kuru üzüm, ceviz, badem, küçük bir çakı, olumsuz bir durumda kullanmak üzere düdük, işaret verme amaçlı küçük bir ayna, eldiven, bere, şapka, güneş kremi, güneş gözlüğü, kişisel ilk yardımınızda kullanabileceğiniz küçük bir ilk yardım malzemelerini ve hatta gurup liderimizde bulunan ateş başlatıcı magnezyum çubuklar, arı, böcek, yılan gibi olabilecek olumsuz durumlar için bu zararlıların zehirini vücut dışına alınmasını sağlayan aparat setini 20-35 lt'lik çantanızdan eksik etmeyiz

MEVSİM DAĞCILIK KAMPÇILIK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ - İZMİR / TEL : 0 533 150 08 95 & FAX : 0 232 364 44 47